Pervane

Pervane BöceğiPervaneyi bilir misin bilmem pervanenin aşkı ateşedir. Nerde ne zaman bir pervane bir mum alevi görse en azından bir mum alevi olsa etrafında dayanamaz başalarmış etrafında dönmeye hiç düşünmeden mum onu istiyormu diye sormadan başlarmış amansız dönüşüne her sefer onu biraz daha ateşe yaklaştırıp kanatlarını ufak ufak okşayan bir acı veririmiş.

Ama pervane bu vazgeçer mi kalbindeki ateş onu zaten yakmış çok mu kanatları biraz yansa durmak tükenmek bilmez bir enerji gelirmiş her dönüşte döndükçe ateş kanatlarını yakar her seferinde biraz daha sendeletirmiş pervaneyi. Ama inat o inat aşk öyle aşk yanıyor pervane zaten içten içe alev alsa kanat umrundamı olur.

Mum öyle değil ama ateş bir kara delik amansız bir girdap çektikçe çekiyor içine zavallı pervaneyi karşı koymak imkansız el mahkum teslim olmalı buna lakin vazgeçilmiyor, geçe miyorda pervane alevin kızılından o da razı teslim olmaya lakin ateşin kızılını son bir nefes daha görmek istiyor. Ne zamanki kanatlarında parlayan ateş ile kalbindeki ateş birleşirse pervanenin kendini bırakırmış aleve tek isteği alevine kavuşmakimiş yanacağını yok olacağını bile bile ateşe düşmek istermiş.

Ama kimse bilmezmiş pervanenin yanarken muma karıştığını artık o çıradaki ateş daha gür çıkıyorsa bu pervanenin kalbindeki ateştendir. Bir dileği daha varmış pervanenin istermiş ki bu ateş zeusun ateşi gibi hiç sönmesinHenüz Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir