Parti Davetiyesi Tasarımları

parti davetiyeParti davetiyeleri dinamik ve renkli bir tasarıma sahip olmalıdır. Yapılan partinin içeriğine dair bir tasarım davetliler açısından önceden fikir edinmelerini sağlayacaktır. İçerisindeki metinde samimi ve eğlenceli bir dil kullanılabilir. Çocuklar için ya da yetişkinler için yapılacak olan partinin içeriğine göre davetiye tasarımları seçilmelidir. Şekilli davetiye dediğimiz standart davetiyelerin dışında çeşitler kullanılabilir.

Parti Davetiyesi Örnekleri Nasıl Olmalıdır?

Parti davetiye örnekleri yetişkinlerden oluşan bir parti için yapılacak ise parti konsepti ön plana çıkarılabilir. Müzik ve eğlence temalarını içeren partiler için plak şeklinde davetiyeler kullanılabilmektedir. İçerisinde yer alan metinde eğlenceli bir dil ile arkadaşlarınızı davet etmeniz daha etkili olacaktır. Çocuklar için gerçekleştirilen partilerde pasta ya da balon temalı ve şekilli davetiyeler kullanılabilir. Davetiye tasarımlarında davetiyi en çok öne çıkaran nokta ise renk unsurudur. Kullanılan renkler gündüz yapılacak olan bir davetiyede, gece gerçekleşen partiye göre daha renkli ve pastel tonlarda seçilmelidir. Bahar temasına yönelik yapılan partilerde özellikle baharın çiçeklerini ve ferahlığını taşıyan çiçek desenleri ve notalar kullanıp, davetiye üzerinde resim olarak tema yansıtılabilir.

Parti Davetiyesinin Sağladığı Avantaj Nedir?

Parti öncesi daveti davetiye ile yapmak hem partinin içeriğini anlatmak açısından hem de konuklara yapılan incelik bakımından çarpıcı görünmektedir. Parti tarihinden önce ulaştırılacak davetiye kişilerin kendini o tarih ayarlamasına ve aynı zamanda çevrede birçok dostunuz tarafından partinin bilinmesine olanak sağlar. Eğer konsept bir parti yapıyorsanız bu partiye uygun kostümden birçok temaya kadar düşündüğünüz tüm konuları davetlilere aktarmaya yardımcı olur.Henüz Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir